Peeling kawitacyjny

Co to jest?

Każda kobieta marzy o gładkiej i promiennej skórze na co dzień bez makijażu. Efekt promienności i gładkości skóry uzyskujemy w łatwy i bezinwazyjny sposób za pomocą ultradźwięków, czyli peelingu kawitacyjnego. To nowoczesny zabieg wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Polega na usuwaniu martwego naskórka i nadmiaru sebum oraz głębokim oczyszczeniu skóry w sposób bezbolesny.
Czym różni się od mikrodermabrazji? Jest delikatniejszy od niej, ponieważ podczas mikrodermabrazji złuszczana jest rogowa warstwa skóry w sposób mechaniczny.

Peeling kawitacyjny krok po korku

1. Odpowiednie nawilżenie skóry przed rozpoczęciem zabiegu.

2. Zabieg wykonuje się przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które skierowane na wilgotną skórę wywołuje efekt kawitacji*. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają.

3. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, która jest wolna od bakterii, substancji toksycznych i nadmiaru łoju.

Jakie daje efekty?
Rozjaśnia skórę, dodaje blasku i stwarza dobrą bazę pod kolejne zabiegi pielęgnacyjne, ponieważ skóra uwolniona od nadmiaru łoju lepiej je przyjmuje, chłonie preparaty kosmetyczne i witamiy.

EFEKTY:
znikają zaskórniki i rozszerzone pory
mniejszy trądzik
młodsza skóra
ujędrnienie tkanek

Dla kogo?

Peeling kawitacyjny zaleca się osobom, które walczą z uciążliwym trądzikiem i przebarwieniami na skórze, mają drobne zmarszczki, opuchliznę w okolicach oczu bądź chcą zregenerować skórę zniszczoną przez palenie papierosów. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających cienką skórę, skłonną do podrażnień. Również sprawdza sie w przypadku skóry naczynkowej. Może być wykonywany w miejscach gdzie występuje lekkie krwawienie i łuszczyca. Sprawdza się również na dłoniach.

*kawitacja – występuje wyłącznie w cieczach. To zjawisko fizyczne polegające na gwałtownej przemianie fazowej z fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Jeżeli ciecz gwałtownie przyśpiesza zgodnie z zasadą zachowania energii, ciśnienie statyczne cieczy musi zmaleć.